Cicho, zwierzam się! – wystawa prac MKK

Cicho Zwierzam się

„Cicho, zwierzam się!” to tytuł mojej nowej wystawy. Tak jak w poprzednich latach i przy wcześniejszych wystawach jest to cytat odnoszący się do jednego z moich rysunków. I znów, tak samo jak wcześniej, są to słowa z życia wzięte, które głęboko zapadły mi w pamięć. Tym razem jednak cytat ten zestawiłem z innym rysunkiem i to połączenie stanowi zaproszenie na wystawę. Będzie to z pewnością niespodzianką dla gości na wernisażu, gdy odkryją, że rysunek i cytat funkcjonują w odrębnych pracach.
Cieszę się na tę wystawę. Uważam, że widać jak moja kreska i moje myślenie o komiksie ewoluują. Moja prace, choć nadal inspirowane codziennością, zmieniają się. Niezmienne jest to, że rysuję o tym co mnie zaskakuje, śmieszy, zadziwia. Wybrane perełki, zasłyszane lub przeżyte w ten właśnie sposób zatrzymuję dla siebie. Część tych perełek będzie można obejrzeć już w sobotę. Tym razem mogę zapowiedzieć nowość, mianowicie, w moich pracach pojawi się kolor. Jednak forma nadal jest czysta i jeszcze bardziej „wychodzi” do widzów.

Martyna Krutulska-Krechowicz

Wernisaż odbędzie się 4 lipca o godzinie 18. Wystawa jest częścią festiwalu komiksowego Ligatura. Powisi na ścianach jeżyckiego Składu Kulturalnego do końca sierpnia.