Konkurs Pleneru Podróżniczego

Przypominamy, że w piątek 16 sierpnia zdejmujemy ze swych półek książki o tematyce podróżniczej i jedziemy z nimi do Boruszyna! W położonej 50 kilometrów od Poznania miejscowości odbędzie się Plener Podróżniczy!!

Już teraz zapraszamy do udziału w konkursach organizowanym na stronie imprezy.

W najnowszym konkursie opublikowanym na plenerpodrozniczy.pl wygrać można jedną z ufundowanych przez nas nagród, książkę „Okrążmy świat raz jeszcze” Tadeusza Perkitnego (obydwa tomy).

i-okrazmy-swiat-raz-jeszcze

W kolejnych konkursach kolejne książki. Między innymi 1000 języków pod redakcją Petera K. Austina. Wydana przez wydawnictwo BOSZ książka stanowi znakomite źródło informacji o językach całego świata. Języki zostały uporządkowane według regionów, a każdy artykuł zawiera informacje o liczbie użytkowników, zasięgu terytorialnym, powstaniu i rozwoju oraz charakterystycznych cechach danego języka. Opracowana przez grono wybitnych naukowców książka opisuje zarówno języki ogólnoświatowe i główne języki każdego z regionów, jak i języki mniejszościowe. Omawia też języki zagrożone i wymarłe. Informacje tekstowe uzupełnione są mapami, zestawieniami, fotografiami współczesnymi i archiwalnymi oraz reprodukcjami dzieł sztuki.

1000-jezykow