Noc księgarń 2020

Już niedługo ogólnopolska akcja NOC KSIĘGARŃ! 15-17 października 2020 księgarnie duże i małe w całej Polsce będą otwarte dla swoich czytelników po zmroku, zapraszając na spotkania literackie, warsztaty, panele dyskusyjne itd.

Skład Kulturalny również wkracza do działania – w piątek (16 października) wieczorem przeniesiemy was w świat staropolskich legend i słowiańskich mitów podczas spotkania z PAWŁEM ZYCHEM.

Pamiętajmy o pandemicznych wytycznych – prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami zamieszczonymi po tym linkiem.

Wydarzenie odbędzie się także online! Oczekuj transmisji na naszym Facebooku: https://fb.me/e/1cENBhr9E.

nocksiegarn_2020

PAWEŁ ZYCH

Urodzony A.D. 1980 w Starachowicach, obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Twórca komiksów i ilustrator. Zdobywca Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Swoje prace publikował w „Lampie”, francuskim „Spirou”, czeskim „Argh!”, polskich czasopismach i antologiach komiksowych, Ma na swoim koncie pełnometrażowe autorskie albumy „Infamis” oraz „Chomik Zagłady” (wyd. Taurus). Prywatnie szczęśliwy mąż i tata Stasia i Helenki.

Od 2012 współtworzy jako autor i ilustrator wraz z Witoldem Vargasem dla wydawnictwa BOSZ serię Legendarz. Cykl opisuje polskie baśnie, legendy i wierzenia ludowe, a w jego ramach ukazały się już między innymi : „Bestiariusz słowiański” – leksykon demonologii słowiańskiej, „Duchy polskich miast i zamków” ,”Święci i biesy” oraz „Bestiariusz słowiański II”. W tym roku ukazała się najnowsza odsłona tej serii – „Atlas Legend”.

ATLAS LEGEND
BESTIARIUSZ I
DUCHY

Spotkanie z Pawłem Zychem
Skład Kulturalny, ul. Szamarzewskiego 4 Poznań
16 października 2020
godzina 18:00

nocksiegarn2020