Poezja naStanie: Mariusz Grzebalski
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy!
Z przykrością informujemy, że spotkanie z cyklu Poezja naStanie z Mariuszem Grzebalskim, zaplanowane na najbliższą środę nie odbędzie się z przyczyn od nas niezależnych.
Już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu – ostatnią przed wakacjami. Szczegóły wkrótce.
—————————-
Skład Kulturalny Jeżyce serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Poezja naStanie, 27 kwietnia o godzinie 18.30, przy ulicy Szamarzewskiego 4/6. Naszym gościem będzie Mariusz Grzebalski, poeta, wydawca i animator kultury. Spotkanie dotyczyć będzie jego najnowszego tomiku, W innych okolicznościach, za który otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w 2014 roku.
prowadzenie: Joanna Żabnicka
Mariusz Grzebalski (ur. 1969), zadebiutował tomem Negatyw (1994), w kolejnych latach ogłosił drukiem zbiory wierszy: Ulica gnostycka (1997), Drugie dotknięcie (2001), Słynne i świetne (2004), Pocałunek na wstecznym (2007), Niepiosenki (2009), W innych okolicznościach (2013), wiersze zebrane w tomie Kronika zakłóceń (2010), oraz zbiór opowiadań Człowiek, który biegnie przez las (2006). Laureat nagród Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (1998, 2007), Huberta Burdy (2002), Silesius (2014), Fundacji Kultury (2014). Nominowany do nagrody im. W. Szymborskiej (2014). Mieszka w Dąbrówce.
Poezja naStanie pomyślana jest jako autorski cykl spotkań z twórcami w księgarni Skład Kulturalny Jeżyce. Dzięki nim chcemy przybliżyć poznańskiej publiczności twórców różnych temperamentów i taktyk pisarskich, przymykając oko na sztywne klasyfikacje gatunkowe. W projekcie tym chodzi o stworzenie atmosfery sprzyjającej twórczemu myśleniu, pobudzenie ciekawości literatury (naj)piękn(iejsz)ej – nawet, jeśli niełatwej – i podejmowanie prób rozumienia poezji jako niezbywalnego elementu codzienności.
To, że ona „nastanie” nie jest ani bałwochwalczą prognozą, ani wizją apokaliptyczną; w Składzie Kulturalnym poezja jest na stanie, co znaczy, że pozostaje do naszej – tak, nas wszystkich! – dyspozycji. Będziemy podawać jej rękę i brać się z nią za bary; właśnie po to, by rzeczywiście była, skoro już jest.