Relacja z Zaczytanego Poznania 2

Podczas drugiego dnia Zaczytanego Poznania odwiedzili nas następujący pisarze, poeci i artyści: Wiesław Olszewski, Aleksander Talarkiewicz, Marcin Januszkiewicz, Adam Pleskaczyński, Marek Rezler, Paweł Zych, Mirosław Stachowski, Eliza Moraczewska, Jerzy Sobczak, Leszek Kowalski, Tadeusz Żukowski, Ryszard Danecki, Bianca Rolando i Teresa Tomsia. Przemysław Maćkowiak wraz z przyjaciółmi przynieśli do Galerii MM zabytkowy karabin CKM i paradowali w mundurach z epoki. Wszyscy goście zostali przywitani przepyszną kawą Starbucks.

Przez cały dzień Joanna Krzyżanek była rozchwytywana przez dzieci, dla których przygotowała warsztaty artystyczne. Autorka „Cecylki Knedelek” zorganizowała też konkurs z nagrodami. Wyniki ogłosiła wraz z Reksiem i Koziołkiem Matołkiem, którzy podobnie jak dnia poprzedniego przechadzali się po Galerii MM. Dzieci miały też okazję zrobić sobie zdjęcie ze Słoniem Elmerem, lub wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wydawnictwo Papilon.

Podobnie jak wczoraj prezentację o kawie przygotowali pracownicy legendarnej kawiarni Starbucks.

To już koniec naszego święta książki. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć Zaczytany Poznań w przyszłym roku. Jest to wspaniała okazja do spotkań z książką i jej autorami, a także możliwość zawarcia nowych przyjaźni między samymi twórcami. Postaramy się, by kolejna edycja tego wydarzenia była jeszcze wspanialsza.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym gościom i naszym współorganizatorom – Galerii MM, kawiarni StarbucksPolskiemu Tow. Wyd. Książek i wydawnictwom: G&PMedia RodzinaPapilonPomostRebisSorusŚw. Wojciech oraz Wydawnictwu Miejskiemu Posnania.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć na ręce Joanny Żygowskiej, wolontariuszki, która pomagała nam przy warsztatach dla dzieci.