Spotkanie z Natalią Fiedorczuk

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z NATALIĄ FIEDORCZUK – autorką „Jak pokochać centra handlowe„, książki o macierzyństwie z perspektywy „depresyjnej mieszkanki przedmieść Warszawy, przedstawicielki pokolenia umów śmieciowych i bywalczyni supermarketów”.

piątek 09.12.16, g.18:30
SKŁAD KULTURALNY  na Jeżycach / Poznań / Szamarzewskiego 4/6

Rozmowę poprowadzi Justyna Zimna, autorka bloga Dziennik frazeologiczny i redaktorka pisma Czas Kultury.

Spotkanie całkowicie przyjazne dla matek i dzieci, osoby władające kredką będą mogły wziąć udział w równoległych warsztatach plastycznych dla dzieci, a jednostki mniej samodzielne zapraszamy do rozpełzania się w wyłożonej matą okolicy.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę Natalii Fiedorczuk w promocyjnej cenie.

spotkanie_z_natalia_f2

O książce:
Depresyjna mieszkanka przedmieść Warszawy. Przedstawicielka pokolenia umów śmieciowych. Bywalczyni supermarketów. Młoda żona i – niedługo – matka. W bohaterce „Jak pokochać centra handlowe” może się przejrzeć wiele kobiet, które mimo braku stałego zatrudnienia i prawa do urlopu macierzyńskiego decydują się na dziecko. I odkrywają, że na to, co przychodzi po porodzie, nikt ich nie przygotował. Tej gigantycznej zmiany trzeba doświadczyć na sobie. Bohaterka książki Natalii Fiedorczuk doświadcza jej bardzo boleśnie. Macierzyństwo okazuje się wyzwaniem, któremu trudno podołać. Niepojętą konfrontacją z własnym ciałem i kulturowymi nakazami. 
 
Małgorzata Halber o książce:
„Jak pokochać centra handlowe” to przede wszystkim surowy obraz codzienności umęczonej i wypartej, opisanej z wielkim literackim kunsztem. Ten tekst jest surowy, matowy, chirurgiczny jak Haneke. Opisuje rzeczy, które u Jolanty Brach- Czainy nazywają się „krzątactwem”, zakupy, pranie, przeglądanie się w lustrze, wybieranie odzieży. Zazdroszczę Natalii, że wpadła na pomysł opisania tego wszystkiego przez pryzmat wizyt w centrach handlowych, które uważamy za coś nieważnego i wstydliwego. Opisanie nieopisanego i uniwersalnego jest prawdziwym zadaniem literatury i to zadanie zostało w tym tekście spełnione. Jeśli jesteście osobami, które wiedzą jak to jest obserwować rzeczywistość znad kartonowego kubka z tanią kawą w Tesco, ta książka jest dla Was”. 
 
O autorce:
Natalia Fiedorczuk, ur. 1984, z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o internecie, estetyce i mieszkalnictwie. „Jak pokochać centra handlowe” to jej prozatorski debiut.