Targi Książki 2014 – relacja 1

W piątek (28 lutego 2014) rozpoczęły się XIII Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla Dzieci i Młodzieży. Na ceremonii otwarcia zaśpiewały Łejery. Wydarzenie zostało uświetnione obecnością małżonki prezydenta RP, Pani Komorowskiej.

Księgarnia Poznańska (pod którą podlega marka Skład Kulturalny) jak co roku brała udział w Targach i to aktywnie – przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji.

W piątek nasze stoisko odwiedziły autorki i autorzy książek dla dzieci, Malina Prześluga, Anna Czerwińska-Rydel, Zofia Beszczyńska, Iwona Chmielewska, Łukasz Wierzbicki, a także laureatka tegorocznego tytułu „Mistrz Ilustracji”, Elżbieta Krygowska-Butlewska. Wystawa prac artystki, której towarzyszył przepiękny katalog, była jedną z najpiękniejszych w historii Targów.

Na piątek przygotowaliśmy również kilka rożnych warsztatów dla dzieci. Prowadzone przez Klaudynę Bronowską zajęcia jak zwykle bardzo podobały się dzieciom. Autorskie warsztaty prowadziły również Elżbieta Krygowska-Butlewska i Anna Czerwińska-Rydel.

Wielkim sukcesem okazała się Konferencja Dla Młodych Dziennikarzy, którą przygotowaliśmy z okazji premiery „Machiną przez Chiny” Łukasza Wierzbickiego. Akredytowanych zostało kilkadziesiąt osób z kilku różnych szkół – członkowie kółek dziennikarskich, redaktorzy gazetek szkolnych, uczniowie ciekawi świata i słowa pisanego. Wszystkie pytania zadane przez młodych adeptów dziennikarstwa były ciekawe i trafne. Łukasz Wierzbicki oraz Asia i Daniel – para podróżująca śladami Państwa Bujakowskich - podzielili się z reporterami mnóstwem ciekawych informacji. Mamy nadzieję, że powstanie z tego wiele ciekawych artykułów.

Pełen program naszych wydarzeń wyglądał następująco (kliknij).

A oto zdjęcia zrobione tego dnia.