Targi Książki 2014 – relacja 2

Drugiego dnia Targów, w sobotę (1 marca 2014) przez pawilon nr 15 przewinęła się ogromna ilość miłośników dobrej książki.

Na naszym stoisku spotkać można było Annę Czerwińską-Rydel, Elżbietę Krygowską-Butlewską, Zofię Beszczyńską, Hannę Warchałowską i Kingę Kałużną, a także Łukasza Wierzbickiego. Autor „Machiną przez Chiny” – najważniejszej premiery tegorocznych targów – jak zwykle porwał publiczność swoim występem na scenie. Po jego wystąpieniu nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Podróżnicze opowieści Łukasza Wierzbickiego”.

Tego dnia wręczyliśmy również nagrody w innym ważnym konkursie, „W świecie Kornela Makuszyńskiego”. Na konkurs nadesłano prace z kilkudziesięciu szkół z różnych miast Polski. Nagrody wręczane były w trzech kategoriach wiekowych. Pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami otrzymały również najbardziej zaangażowane szkoły i opiekunowie.

Zaproszeni przez nas autorzy nie tylko podpisywali książki, ale także prowadzili warsztaty. Hanna Warchałowska i Kinga Kałużna dekorowały z dziećmi poznańskie koziołki, a Łukasz Wierzbicki rysował po mapie Azji. Warsztaty komiksowe z Gapiszonem poprowadziła Klaudyna Bronowska ze Składu Kulturalnego.

Pełen program naszych wydarzeń wyglądał następująco (kliknij).

A oto zdjęcia z soboty: