Warsztaty dla dzieci podczas Na Szage

W trakcie festiwalu Na Szage (5-7 lutego 2016, Aula AWF, ul. Królowej Jadwigi 27/39) oprócz stoiska z książkami Skład przygotował również warsztaty dla dzieci.

sobota, 6 lutego, dwa tematy:

11:00 – 12:30
Indie znane i nieznane
Na warsztatach wybierzemy się w podróż do Indii – kraju wielu smaków, zapachów, dźwięków i kolorów. Chcecie wiedzieć, iloma językami mówi się w Indiach, co to jest Festiwal Kolorów, ile czasu potrzeba, żeby ubrać sari i dlaczego krowy są święte? Jeśli tak – zapraszamy do zabawy! Razem z nami wysłuchacie oryginalnej muzyki, poznacie egzotyczne smaki i poznacie niesamowite historie. Czeka na was moc atrakcji: wąchanie, rysowanie, lepienie a na koniec coś niepowtarzalnego: malowanie rąk henną!
prowadzenie: Klaudyna Bronowska

13:00 – 14:30
W hiszpańskim rytmie
Serdecznie zapraszamy wszystkich poszukiwaczy przygód w podróż do słonecznej Hiszpanii. Poznamy taniec i muzykę flamenco. Nauczymy się niezwykłych flamencowych stepów i ruchów dłoni. Poznamy hiszpańskie powitanie oraz dowiemy się co nieco o kulturze Hiszpanii. Wspólnie zrobimy kolorowe wachlarze. Poznamy też chumorzastego duszka o imieniu Duende…
prowadzenie: Agnieszka Krupienko

Zapraszamy!